Opinie o biurach matrymonialnych

Portale randkowe kontra biura matrymonialne

biura kontra portale matrymonialne

Od kilku lat, powoli, portale randkowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Bum jaki zaczął się poprzez sieć jest niewyobrażalny, spowodowane jest to z pewnością brakiem czasu, czas pracy znacząco się wydłużył oraz rzadziej wychodzimy na zewnątrz z naszych betonowo-szklanych molochów. Łatwiej jest nam poklikać na klawiaturze z nieznajomym/ą niż poznać kogoś w realnym świecie w sklepie lub autobusie - oczywiście jeżeli nie mkniemy swoim bolidem.

Pochylnia idzie w dół...
Po zachłyśnięciu się wirtualnym światem, coraz częściej dochodzą do uszu krytyczne uwagi na temat niskich relacji w tym wirtualno-randkowym świecie. Przytoczę kilka zasłyszanych przykładów; i tak kobiety skarżą się na facetów, bo: Szukają tylko seksu, pokazują nieprawdziwe zdjęcie lub z czasów młodzieńczych, po pozytywnej rozmowie poprzez e-papier (poczta elektroniczna) mają nieobliczalny charakter na pierwszym spotkaniu itp.
Natomiast panowie mają za złe Paniom, bo: szukają księcia z bajki, aby był szczodry, piękny i bogaty i nie obchodzi ich wnętrze drugiej osoby.
Jakiś czas temu natknąłem się na taki opis „winię Disneya za moje nierealistyczne wyobrażania o mężczyznach”.
To stwierdzenie mocno daje nam do zrozumienia czasy jakie nadeszły w XXI wieku.

Monolit odkopywany...
Gdy kilka lat temu można było zauważyć zanikające biura matrymoanialne, taki powiedziałbym relikt minionych czasów Polski socjalistycznej, nie pomyślałbym że mogą znowu się podnieść, a tymczasem włączyła się powolna reaktywacja zapomnianych monolitów przeszłości.

Plusy i minusy portali randkowych
darmowe lub mało płatne usługi
duży wybór kandydatów
w większości przypadków to powierzchowne znajomości
spotykamy się z niezedentyfikowaną osobą
duże prawdopodobieństwo że mężczyzna ma żonę, a kobieta ma męża
często na pierwszym spotkaniu kobiety dostają jednoznaczne propozycje

Plusy i minusy biur matrymonialnych stacjonarnych
teoretycznie powinien być lepszy dobór poprzez pracownika-psychologa
spotykamy się z osobą zidentyfikowaną przez biuro
małe prawdopodobieństwo że mężczyzna ma żonę
jeśli usługa jest bardzo droga, to jest większa szansa że przyciągnie osoby "myślące" poważnie o związku
mały lub średni wybór kandydatów przedstawianych przez biuro stacjonarne
płatna i droga usługa
możemy dostać mało ofert

Zmęczenie materiału
To problem bardziej kobiet niż mężczyzn, bo po eforycznym WOW, gdy już kobieta zarejestruje się do portalu randkowego i dostanie lawinę listów od osób które żywo zainteresowały się nią, to jest w niebo wzięta. Wtedy namiętnie z wypiekami na twarzy pisze, odpowiada, skleja życie, aby choć kawałek opowiedzieć tym wszystkim jakże głęboko zainteresowanym naszą historią. Złe wiadomości ignorujemy i lecą do kosza. Po dłuższej chwili te złe wiadomości coraz bardziej przytruwają nasz umysł, bo nie chcemy szybkiego seksu z nieznajomym, opowiadać jakiego koloru majtki nosimy, czy lubimy robić to w szpilkach, jaki mamy rozmiar biustu, jaką kombinacje kamasutry lubimy...
Stop, myślimy, przecież do cholery nie jesteśmy w żadnej agencji towarzyskiej, portalu dla zboków, tylko w portalu randkowym! To właśnie tutaj (w naszej wyobraźni?) smagli, wysocy, dobrze wykształceni, posiadający jakąś piękną pasję, mocno stąpający po ziemi i zaradni gentlemeni powinni mówić do nas poezyją, otwierać nam drzwi od auta, powiesić palto gdy je zdejmujemy, odsunąć krzesło od stolika gdy mamy zamiar już się usadowić i w końcu zapłacić rachunek za siebie i za mnie. A na koniec nasz książe powinien mieszkać sam we własnym pałacu i broń boże, aby pałac nie był zapisany na Królową Matkę...(!)

Podsumowując
Portale randkowe to już swoisty młyn, gdzie można mieć trudności ze znalezieniem odpowiadającej nam osoby, zagrożeniem może się stać przebieranie w osobach jak na targu - "ta jest lepsza od poprzedniej, ten wydaje się przystojniejszy od poprzednich itd.", a taka przypadłość może prowadzić do zagoszczenia przed monitorem randkowym na następne lata...

Coraz częściej można znaleźć portale w których osoby nie chcą się łączyć w pary tylko wspólnie przeżywać przygody na egzotycznych wyjazdach, dotrzymywać towarzystwa tam gdzie tego potrzebujemy. Być może takie właśnie spontaniczne spotkania mogą zakończyć się po naszej myśli?
Serwis w którym możemy odnaleźć towarzystwo na wakacyjny wyjazd lub na narty to Wyszukiwarka Podróżników
Z kolei portal w którym odnajdziemy towarzystwo na imprezę, bankiet lub wesele to Osoby Towarzyszące

Leave a comment

Please make sure you are loged in to Disqus in order to leave comment