Opinie o biurach matrymonialnych

Biura matrymonialne oszukują klientów?

biura kontra portale matrymonialne

Czy biura matrymonialne mogą nas w jakiś sposób oszukać lub nie mówić całej prawdy, mając na celu wyłudzenie od nas pieniędzy za przystąpienie do ich biura?


Na co patrzec idąc zapisać się do biura matrymonialnego
Jeżeli zdecydujesz się na wizytę w biurze matrymonialnym aby skorzystać z ich usług miej kilka rzeczy na uwadze.

Po pierwsze, wysłuchaj co mają do powiedzenia, czy oprócz własnej autoreklamy biura (ile już par zdążyli skojarzyć) zapytaj ile mają aktywnych kandydatów, a najbardziej aktywnych kandydatów do ewentualnych spotkań z Tobą. Po wprowadzeniu przez Ciebie kryterium poszukiwań partnera może się okazać że z całej wielkiej puli kandydatów zostało ich jak na lekarstwo.

Po drugie, obserwuj co mają do zaoferowania, ale dla Ciebie - dla Twoich wymagań. Poproś przed podpisaniem umowy o zaprezentowanie kilku ofert ze zdjęciem bez danych kontaktowych. Prawdopodobnie będą pokazywać specjalnie wyselekcjonowane pod Ciebie najlepsze oferty - to bardzo ważne! Zapytaj, czy jeśli podpiszesz umowę to czy będziesz mógł spotkać się z Tymi osobami? Czasem podsuwanie takich ofert ma na celu "złowienie" rybki do biura, a po podpisaniu umowy nie spotkasz się już z osobami które widziałeś na okazanych wcześniej ofertach. Wiadomo że nie wszyscy będą chcieli się z Tobą spotkać, ale z 10 zaprezentowanych ofert powinno odbyć się spotkań przynajmniej połowa.

Po trzecie, pytaj ile razy w tygodniu/miesiącu według przykładowych kryteriów będziesz mógł liczyć na spotkanie. Może dodaj taki punkt również w umowie, jeżeli nie będzie tylu ofert co proponowali w umowie to powinni zwrócić przynajmniej część zapłaconej kwoty. Biura niechętnie chcą zmieniać swoje umowy, ale dlaczego my mamy być tylko na ich warunkach i tak podpisując umowę na np. rok zgadzamy się nie rościć prawa do zwrotu pieniędzy jeśli przedstawią nam minimum 1 ofertę i nie jest ważne czy ta osoba będzie nam się podobać lub nie. Zadaj sobie pytanie dlaczego takie punkty można znaleźć w umowach biur matrymonialnych? Oznacza to najprawdopodobniej że w ten sposób chronią się przed zwrotem pieniędzy, bo co jeśli na początku naobiecują złote góry a w rzeczywistości przedstawią nikłą ilość ofert z których niekoniecznie możesz być zadowolona/y.

portale randkowe

Podsumowanie
Biura matrymonialne raczej nie oszukują ale nie muszą mówić całej prawdy, dotyczy to głównie bazy potencjalnych partnerów do spotkań. Warto upewnić się że przystępując do biura matrymonialnego będziemy mieli zapewnione kilka spotkań w tygodniu lub w miesiącu. Warto również zapisać to w umowie jak również punkt czy my powiniśmy upominać się o oferty, czy łaskawie będą nas "zaszczycać" odpowiednimi ofertami przesłanymi pocztą lub smsem. To oni nazywają siebie profesjonalistami i w końcu to my zostawiamy im często niemałe pieniądze.

Leave a comment

Please make sure you are loged in to Disqus in order to leave comment